Cuda z piernika - 05.12.2013r.

„CUDA Z PIERNIKA”
Dnia 5 grudnia 2013r. w restauracji Leo Libra w Gnieźnie odbył się konkurs pt.: „CUDA Z PIERNIKA”, zorganizowany przez nauczycieli Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 14 Specjalnej z SOSW nr 2 panie Magdalenę Ślimak-Jaskólską i Barbarę Tanaś. Konkurs przeznaczony był dla uczniów ze szkół zawodowych specjalnych kształcących się w zawodach kucharz i cukiernik. Przedmiotem konkursu było przygotowanie „Cuda z piernika” i wyeksponowanie go w bożonarodzeniowej aranżacji. W konkursie wzięli udział uczniowie z 5 szkół: Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Janusza Korczaka w Poznaniu, Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Józefa Sikorskiego w Poznaniu, Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 Specjalnej w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 14 Specjalnej w Gnieźnie. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do zapoznania się z różnymi możliwościami wykorzystania ciasta piernikowego, rozwijanie umiejętności manualnych wśród uczniów, aktywizacja uczniów do twórczego działania, wymiana doświadczeń między nauczycielami i uczniami z różnych szkół. Jury oceniając prace brało pod uwagę: zgodność z tematem, kreatywność, stopień trudności wykonanego „cuda”, estetykę wykonania zadania konkursowego. I miejsce zdobyli uczniowie z ZSZ nr 14 z Gniezna, II miejsce uczniowie z ZSZ im. Józefa Sikorskiego z Poznania, III miejsce uczniowie z ZSZ nr 5 z Bydgoszczy. Konkurs przebiegał w miłej, świątecznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni i zadeklarowali się wziąć udział w kolejnych edycjach konkursu.