Dzień tańca "Harmonia ciała i umysłu".

„Tańcz,  bo Aniołowie w niebie
nie będą wiedzieli co z Tobą zrobić”.
       Już po raz drugi spotkali się uczniowie szkół specjalnych na Dniu Tańca „Harmonia Ciała i Umysłu” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gnieźnie  z okazji Międzynarodowych Dni Tańca. W tym roku współorganizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, a patronat objęło Starostwo Powiatu Gnieźnieńskiego.
Udział wzięło 60 uczestników z: ZSZ 101 z Poznania, SOSW nr 3 z Bydgoszczy, SOSW z Wągrowca, SOSW nr 1 z Gniezna, WTZ z Gniezna i SOSW nr 2 z Gniezna.
W pierwszej części spotkania odbyły się pokazy tańca obowiązkowego w rytmie Disco Polo. Między układami tanecznymi wykonywanymi przez przybyłe drużyny odbywały się zabawy ruchowo-taneczne aktywizujące przybyłą publiczność wraz z zaproszonymi  gośćmi:  dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury Dariuszem Pilakiem, przedstawicielem z Biura Poselskiego na Sejm RP Pawła Arndta- Bartoszem Kanikiem, dyrektorem SOSW nr 2 Magdaleną Wrzesińską, v-ce dyrektorem ds. Szkoły Podstawowej nr 14 Iloną Prus, v-ce dyrektorem ds. Gimnazjum nr 14 Renatą Kozłowską, v-ce dyrektorem  ds. Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 14 Dorotą Frątczak.
W drugiej części spotkania miały miejsce występy do tańca dowolnego, dzięki  którym  przenieśliśmy się w rytmy HIP HOP-u, muzyki COUNTRY, Pop oraz występu ze skrzydłami ISIS.
W przerwie wystąpił Gość Specjalny, grupa taneczna NO NAME prowadzony pod kierunkiem Pauliny Lewandowskiej z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.
Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie rodzaju muzyki, do którego zespoły będą przygotowywały układ taneczny  w przyszłym roku. Wylosowano muzykę COUNTRY.
Całość zakończyła się wręczeniem nagrody publiczności ufundowanej przez dyrektora SOSW nr 2 w Gnieźnie , którą otrzymała grupa taneczna DANCE z SOSW nr 1 w Gnieźnie .  Następnie wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki  i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów: Cukiernia Niemann, Hurtownia Artykułów Papierniczych Marka Szuby, Wulkanizacja i Serwis Opon Ryszarda Miedzianowskiego, Szkoła Jogi Jolantę  Komornicką-Dąbek, Hipermarket  Carrefour - Teresę Piątek, Firma PRIMASORTI pana Piotra Basińskiego, Firmę FAVER.
Pomysłodawcą i koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Agnieszka Miedzianowska, imprezę poprowadzili nauczyciele Ośrodka pani Agata Antoniak z panem Eugeniuszem Krugerem  zespól taneczny „Hit Show” przygotowała pani Jolanta Komornicka-Dąbek i Agnieszka Miedzianowska.
 Zabawa taneczna zakończyła się pełnym sukcesem organizacyjnym.