Jasełka 18.12.2013r.

Witaj nam, Boże Dzieciątko 18 grudnia spotkaliśmy się na szkolnej Wigilii. Inscenizację Jasełek pt.: „Witaj nam, Boże Dzieciątko” rozpoczęła p. Ewa Alamenciak, witając zebranych i zapowiadając nasze pragnienie przeniesienia atmosfery wigilijnej do szkoły. Po odczytaniu fragmentu o Narodzinach Chrystusa w Betlejem, uczniowie ZSZ oraz SPdP wprowadzali wszystkich w nastrój zadumy, radości, zwyczajów i tradycji. Młodzi aktorzy, na pytanie „Dlaczego są święta Bożego Narodzenia?”, odpowiadali: „Dlatego żeby uczyć się miłości do Pana Jezusa, żeby podawać sobie ręce, żeby uśmiechać się do siebie, żeby sobie przebaczać”. Zapewne szczególnie zapamiętamy występ Trzech Króli w przebraniach z epoki, którzy przybyli złożyć dary w Betlejemskiej szopce, a także Gwiazdora, który wręczał prezenty . Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, prezentów piernikowych dla wszystkich zgromadzonych, oraz życzeń od Dyrekcji i Samorządu. W inscenizację wplecione były kolędy, śpiewane przez szkolny zespół wokalny z naszego Ośrodka, pod kierownictwem pana Ryszarda Polusa. Ponadto rozstrzygnięto konkurs na świąteczną ozdobę. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy już odczuć nastrój zbliżających się Świąt. Przygotowania do Jasełek trwały ponad 3 tygodnie, w czasie których uczniowie ciężko pracowali, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Prób doglądały nauczycielki: p. Ewa Alamenciak, p. Karolina Błaszczyk, p. Arleta Szulc, a także ks. Marcin Jankowski. W świątecznym przedstawieniu czynny udział wzięło ponad 20 uczniów.