Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkół Specjalnych

14 .11.2012 r. uczniowie SOSW nr 2 w Gnieźnie udali się do Płocka na Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkół Specjalnych.
W turnieju brało udział 8 drużyn z ośrodków i szkół specjalnych z: Słupska, Kutna, Ciechanowa, Warszawy, Mielca, Gniezna, Płocka oraz gościnnie uczniowie z Technikum Zawodowego z Płocka ( gospodarze hali sportowej).
Uczniowie SOSW nr 2 w eliminacjach zremisowali 3:3 z Kutnem, pokonali Słupsk 2:0 oraz zespół z Ciechanowa również w stosunku 2:0 zajmując I miejsce w grupie, awansując tym samym do półfinałów. W półfinale zmierzyli się ze szkołą masową z Płocka. Mimo zdecydowanej przewagi i dominacji na boisku nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji podbramkowych. Zemściło się to w ostatniej minucie meczu, z pozoru niegroźnej sytuacji straciliśmy bramkę ulegając gospodarzą 0:1. W meczu o 3 miejsce ponownie spotkaliśmy się z drużyną ze Słupska tym razem przegrywając 0:2. W finale po dramatycznym meczu, w którym spotkały się dwie drużyny z Płocka, w regulaminowym czasie gry 1;1, po rzutach karnych lepsza okazała się drużyna ze Szkoły Specjalnej. Drużynę SOSW nr 2 z Gniezna reprezentowali:
Karol Balicki, Remigiusz Skotarek, Mateusz Makowski, Patryk Marciniak, Marek Strzębała i Mateusz Pawlicki.
Karol Balicki został wyróżniony przez organizatorów statuetką i dyplomem dla NAJLEPSZEGO ZWODNIKA TURNIEJU.
Wyniki końcowe turnieju.
1. SOSW nr 2 Płock.