V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ SPECJALNYCH

V  OGÓLNOPOLSKI  TURNIEJ  PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ SPECJALNYCH o randze Mistrzostw Polski IX    MEMORIAŁ    im.  Romana   Paryska

GNIEZNO   06 – 08 czerwca    2013

W dniach 6 - 8 czerwca 2013 r. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 w Gnieźnie odbył się V Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o randze Mistrzostw Polski będący jednocześnie IX Memoriałem im. Romana Paryska – tragicznie zmarłego nauczyciela, pedagoga, przyjaciela młodzieży i byłego dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Gnieźnie.
            W rozgrywkach wzięły udział, oprócz gospodarzy Gniezna, reprezentacje Ośrodków Specjalnych i Zespołów Szkół z Bartoszyc, Elbląga, Kazimierzy Wielkiej, Krakowa, Lublina, Płocka, Sosnowca, Torunia i Warszawy. Ogółem 120 uczestników z całej Polski
Turniej składał się z trzech części: kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej. W części kulturalnej młodzież zwiedzała Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Gród Komesa oraz Katedrę Gnieźnieńską. Stanęli także w szranki konkursu wiedzy o Januszu Kusocińskim - sportowcu, Mistrzu olimpijskim, patronie Ośrodka oraz konkursie plastycznym.
W części sportowej 10 drużyn rywalizowało w piątkowych eliminacjach grupowych oraz sobotnich finałach. Ogółem rozegrano 27 spotkań, na których padło 123 bramek. Wszystkie mecze były zabezpieczone od strony sędziowskiej, technicznej i medycznej.
Tytuł mistrza Polski powędrował do Bartoszyc, na drugim stopniu podium stanęli uczniowie z Gniezna a brązowe medale przypadły zawodnikom z Elbląga.
W części rekreacyjnej młodzież skorzystała z odnowy biologicznej – profesjonalnych masaży przygotowanych przez Studium Medyczne w Gnieźnie oraz z pływalni Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
V Ogólnopolski Turniej w Piłkę Nożną Szkół Specjalnych IX Memoriał im. Romana Paryska zakończył się pełnym sukcesem organizacyjnym i sportowym.
Wszystkim Trenerom i zawodnikom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!!!

Organizatorzy: E. Kruger, A Miedzianowska