VII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych

Od 28 do 30 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Kusocińskiego odbył się VII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych mający rangę Mistrzostw Polski, który był jednocześnie XI Memoriałem Romana Paryska, byłego dyrektora Ośrodka, który zginął tragiczną śmiercią. W tegorocznych zawodach brały udział drużyny z Braniewa, Elbląga, Karczmisk, Kazimierzy Wielkiej, Lubina, Lublina, Nowego Dworu Gdańskiego, Oświęcimia, Świętochłowic, Torunia, Warszawy i Gniezna.

Obok sportowej rywalizacji zawodnicy uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych przez gospodarzy turnieju. Zwiedzili katedrę i gnieźnieńską starówkę. Poznali Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Mieli możliwość skorzystania z basenu, profesjonalnej opieki medycznej i odnowy biologicznej zapewnionej przez słuchaczy Medycznego Studium Zawodowego w Gnieźnie.

Zwycięzcami sportowej rywalizacji została drużyna z Elbląga, która obok pucharu zwycięzcy turnieju zawiozła do swojej szkoły puchar przechodni Memoriału Romana Paryska. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Braniewa. Trzecia lokata przypadła piłkarzom z Karczmisk. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Dariusz Usel z SOSW nr 1 w Elblągu, którego kolega z drużyny - Kacper Ziemski, obwołany został królem strzelców. Artur Han zawiózł do Torunia tytuł najlepszego bramkarza rozgrywek. Nagrodę fair play otrzymała drużyna SOSW z Oświęcimia.

Tegoroczny turniej odbył się pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego p. Beaty Tarczyńskiej i Prezydenta Miasta Gniezna p. Tomasza Budasza. Ponadto turniej mógł odbyć się dzięki wsparciu i ofiarności wielu ludzi dobrej woli. Należą do nich:
Współorganizatorzy Turnieju:

Urząd Marszałkowski w Poznaniu
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Urząd Miejski w Gnieźnie
Urząd Gminy w Niechanowie
Polski Związek Piłki Nożnej

Fundatorzy pucharów, statuetek i medali:

Senator RP Piotr Gruszczyński, Posłowie na Sejm RP - Paweł Arndt, Zbigniew Dolata, Tadeusz Tomaszewski
Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Beata Tarczyńska
Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz
Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie Magdalena Wrzesińska
Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „KUSY” Eugeniusz Kruger

Pozostali sponsorzy:

Medyczne Studium Zawodowe w Gnieźnie
Komenda Hufca ZHP w Gnieźnie
Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy
Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gnieźnie
INTER SERVICE Leon Kapciński
Centrum Zaopatrzenia Technicznego Karolina Kozica
Deo.pl
Hurtownia sportowa „Piast” Artur Hoffmann
Chłodex Gniezno
Firma Balcerzak