VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych

W dniach od 2 do 4 czerwca 2016 roku na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie (ul. Powstańców Wlkp. 16) odbędzie się VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o randze Mistrzostw Polski będący jednocześnie XII Memoriałem im. Romana Paryska.
Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem pani Beaty Tarczyńskiej, Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego, pana Tomasza Budasza, Prezydenta Miasta Gniezna oraz KKS Lech Poznań S.A.
Patronat medialny objęli: Przemiany na Szlaku Piastowskim, Telewizja Gniezno i SportGniezno.pl
Mecze będą rozgrywane w następujących godzinach: piątek (3.06.2016 r.) – 8.30 do 17.00; sobota – 8.00 do 11.00. Oficjalne otwarcie zawodów nastąpi w piątek, 3 czerwca o godzinie 12.00, zaś zakończenie turnieju w sobotę, 4 czerwca o godzinie 11.15.
    W zawodach weźmie udział młodzież niepełnosprawna intelektualnie reprezentująca Ośrodki i Zespoły Szkół Specjalnych z następujących miast: Bolesławiec, Elbląg, Gdańsk, Kazimierza Wielka, Lublin, Oświęcim, Rzeszów, Świebodzin, Świętochłowice, Toruń, Warszawa i  Gniezno – ogółem 130 uczestników z całej Polski. Młodzież i opiekunowie będą nocować na terenie SOSW nr 2.
    Turniej będzie się składał się z trzech części: kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej. Młodzież zwiedzi Katedrę Gnieźnieńską, Muzeum Początków Państwa Polskiego, a także weźmie udział
w konkursie wiedzy o sporcie i patronie szkoły Januszu Kusocińskim oraz w konkursie plastycznym związanym z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2016. Atrakcją będzie także zwiedzanie stadionu piłkarskiego KKS Lech Poznań – INEA STADION. Odbędzie się także spotkanie przy ognisku połączone z pieczeniem kiełbasek.
    W części sportowej 12 drużyn będzie rywalizować w piątkowych eliminacjach grupowych oraz w sobotnich finałach.
W ramach odnowy biologicznej młodzież będzie  miała możliwość skorzystania z pływalni GOSiR w Gnieźnie oraz poddania się profesjonalnym masażom wykonywanym przez studentów Studium Medycznego w Gnieźnie.

PROGRAM TURNIEJU

02 czerwca 2016 r. (czwartek)

• Od godz. 12.00 – przyjmowanie drużyn do internatu SOSW nr 2 w Gnieźnie ul. Powstańców Wlkp. 16
  •  13.30  - obiad
  •  14.30 – 19.00  – wycieczka do Poznania na stadion piłkarski KKS Lech Poznań – INEA STADION, dla drużyn, które nie skorzystają z wycieczki do Poznania - zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej lub Muzeum Początków Państwa Polskiego,
  • 19.00– kolacja,
  •  19.30 - 20.30  wieczór z  Patronem Szkoły - konkurs wiedzy o s[porcie i Januszu Kusocińskim.    (materiały o Januszu Kusocińskim dostępne są na stronie internetowej szkoły www.sosw2.gniezno.pl w zakładce HISTORIA OŚRODKA -- PATRON), oraz  konkurs plastyczny o tematyce piłkarskiej.
  • 21.00  -  odprawa  techniczna dla opiekunów, kierowników drużyn, losowanie, a dla zawodników ognisko z kiełbaskami.

03 czerwca 2016 r. (piątek)

•  7.00 – 7.45 – śniadanie,
  • 8.30  – 17.00 – mecze turniejowe,
  •  12.00 – OTWARCIE  TURNIEJU (dla wszystkich chętnych od 1315 na boisku asfaltowym, warsztaty szkoleniowe z trenerem trików piłkarskich Dawidem Krzyżowskim),
  • 13.00-14.00 – obiad,
  •  17.00 – 18.30 – czas wolny, spacer po Rynku Gnieźnieńskim, odnowa biologiczna – masaże, siłownia.
  • 19.00  – kolacja,
  •  20.00 – 21.00 – basen.

04 czerwca 2016 r. (sobota)

• 7.00 – 8.00 – śniadanie,
  •  8.00 – 11.00 – mecze finałowe
  • 11.15 – ZAKOŃCZENIE TURNIEJU