XIX Regionalna Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

XIX Regionalna Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

W sobotę, 21 listopada 2015 r. na hali sportowej OKSiR i obiektach Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie odbyła się XIX Regionalna Olimpiada Osób Niepełnosprawnych.
Celem organizowanej olimpiady była popularyzacja kultury fizycznej i rekreacji wśród osób z niepełnosprawnościami oraz rywalizacji sportowo – rekreacyjnej jako zorganizowanej formy wypoczynku.
W turnieju uczestniczyło 167 uczestników. W imprezie wzięła udział młodzież skupiona w niżej wymienionych 9 placówkach: Warsztaty Terapii Zajęciowej Wiardunki, Kłecko, Gniezno, Grodzisk Wlkp., Jarocin, Ośrodek Rehabilitacyjno – Pedagogiczny „Nasz Dom” w Gębicach, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Szkoła Podstawowa i Zawodowa w Gnieźnie i Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. św. Ludwiki w Poznaniu.
Podczas imprezy przeprowadzono szereg konkurencji rekreacyjno-sportowych, w których finałowe miejsca zajęli:
•    rzut piłką do kosza: I – Fromm Natalia – SOSW Nr 2 Gniezno, II – Jankowska Sylwia – „Nasz Dom” Gębice, III – Mroczek Oskar – Gimnazjum Nr 14 Gniezno
•    skok w dal mężczyzn: I – Karpiński Mirosław – SOSW Nr 2 Gniezno, II – Szelągowski Jakub – SOSW Nr 2 Gniezno, III – Staniszewski Artur – Gimnazjum Nr 14 Gniezno
•    rzut piłką lekarską mężczyzn: I – Szulc Łukasz – WTZ Kłecko, II – Beczek Paweł – WTZ Kłecko, III – Kwiecień Krystian – Gimnazjum Nr 14 Gniezno
•    rzut piłką lekarską kobiet: I – Maślij Ilona – SOSW Nr 2 Gniezno, II – Kwaśna Julia – SOW Poznań, III – Pięciak Paulina – WTZ Jarocin
•    rzut lotką: I – Maluśki Tadeusz – WTZ Grodzisk Wlkp, II – Szelongowski Jakub SOSW Nr 2 Gniezno, III – Dziewiątka Adrian – Gimnazjum Nr 14 Gniezno
•    bieg na 40m mężczyzn: I – Mirek Karpiński – SOSW Nr 2 Gniezno, II – Kwiecień Krystian – Gimnazjum Nr 14 Gniezno, III – Kopeczek Grzegorz – „Nasz Dom” Gębice,
•    bieg na 40m kobiet: I – Olejniczak Weronika – SOSW Nr 14 Gniezno, II – Agatowska Roksana – „Nasz Dom” Gębice, III – Kwasna Julia – SOW Poznań
•    skok w dal z miejsca kobiet: I – Domagała Monika – WTZ Jarocin, II – Wróblewska Daria – „Nasz Dom” Gębice, III – Maślij Ilona – SOSW Nr 2 Gniezno
•    rzut ringo: I – Nowicki Piotr – WTZ Kłecko, II – Malińska Ewa – WTZ Wiardunki, III – Król Ewa – SOSW Nr 2 Gniezno
•    sztafeta: I – Gimnazjum Nr 14 Gniezno, II – „Nasz Dom” Gębice, III – SOW Poznań
•    przeciąganie liny: I –WTZ Kłecko, II –SOSW Gimnazjum Gniezno, III – SOSW Szkoła Zawodowa Gniezno
•    rzut woreczkami do kosza wózkowiczów: I – Steimec Tomasz – WTZ Gniezno, II – Migas Grażyna – WTZ Gniezno
•    wyścig samodzielny wózków na 20m: I – Steimec Tomasz – WTZ Gniezno, II – Migas Grażyna – WTZ Gniezno
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji indywidualnych i zespołowych otrzymali pamiątkowe medale.
W klasyfikacji zespołowej pucharami nagrodzono 6 najlepszych placówek zaś wszystkie placówki otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiatowe Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Gnieźnie:
1.    Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Gniezno – Szkoła Zawodowa,
2.    Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Gniezno – Gimnazjum,
3.    Warsztat Terapii Zajęciowej – Kłecko,
4.    Ośrodek Rehabilitacyjno – Pedagogiczny w Gębicach „Nasz Dom” – Gębice,
5.    Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. Św. Ludwiki – Poznań,
6.    Warsztat Terapii Zajęciowej – Grodzisk Wielkopolski.
Imprezie towarzyszyła bardzo miła atmosfera, pełna emocji sportowa rywalizacja.
Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Powiatowe Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Gnieźnie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gnieźnie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, OKSiR i Szkoła Podstawowa im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie.

http://sosw2.gniezno.pl/xv-mistrzostwa-rejonu-pozna%C5%84skiego-%E2%80%9Esprawni-%E2%80%93-razem%E2%80%9D-w-tenisie-sto%C5%82owym-xix-regionalna-olimpiada