XXI Mistrzostw Wielkopolski „Sprawni-Razem” w Tenisie Stołowym Gniezno 7 marzec 2019r.

 

Komunikat końcowy

z XXI Mistrzostw Wielkopolski „Sprawni-Razem”

w Tenisie Stołowym

Gniezno 7 marzec 2019r.

 

 

 

Dnia 7 marca 2019r. w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego  Nr 2 w Gnieźnie rozegrano XXI Mistrzostwa Wielkopolski „Sprawni-Razem” w Tenisie Stołowym, które stanowią eliminacje do Mistrzostw Polski „Sprawni-Razem”.

W zawodach wzięło udział 68 zawodników wyłonionych wcześniej w eliminacjach
z następujących regionów: leszczyńskiego (Leszno, Wschowa, Kościan), nadnotecko-pilskiego (Piła, Jastrowie, Krzyż Wlkp, Tuczno, Gębice), konińskiego ( Słupca, Turek, Rychwał, Koło, Konin), kaliskiego (Konarzewo),  oraz poznańskiego ( Gniezno, Września, Mosina).

Otwarcia zawodów, w imieniu Pani Poseł Krystyny Łybackiej, dokonał Pan Tadeusz Tomaszewski Radny Województwa Wielkopolskiego wraz z Dyrektorem Ośrodka Panią Magdaleną Wrzesińską .

Turniej odbył się z podziałem na cztery kategorie wiekowe. Mecze rozegrano w dobrych warunkach bazowo-lokalowych, na pięciu profesjonalnych stołach Donic Waldner SC. Sponsorami tegorocznego turnieju byli: Posłanka do Parlamentu Europejskiego Pani Krystyna Łybacka, Starostwo Powiatu Gnieźnieńskiego, oraz Komitet Rodzicielski Branżowej Szkoły I Stopnia. Zawodnicy otrzymali okazałe puchary, medale,  nagrody rzeczowe i dyplomy a także słodki poczęstunek i napoje chłodzące.

Turniej zakończył się pełnym sukcesem organizacyjnym i sportowym.

 

                                                                                                                                                                                                Sędzia Główny

                                                                 Krüger Eugeniusz

Sekretariat

Jolanta Komornicka - Dąbek,

Agnieszka Miedzianowska, 

Ewa Staszak-Zwiernik

 

Wyniki końcowe

Awans do Mistrzostw Polski uzyskali zawodnicy zajmujący

miejsca I i II w poszczególnych kategoriach

 

Kategoria dziewcząt do lat 16

     1. Daria Andrzejewska            Leszno

     2. Wiktoria Bruch                   Gniezno

     3. Roksana Plewa                  Słupca

 

Kategoria chłopców do lat 16

1. Oskar Bartkowiak                Wschowa


  1. Denis Mirga                       Turek

  2. Mikołaj Szeląg            Gniezno

 

Kategoria dziewcząt powyżej lat 16

1. Barbara Kamińska               Gniezno

2. Barbara Kołakowska            Leszno

3. Monika Konieczka               Września

 

Kategoria chłopców powyżej lat 16

 


  1. Dawid Tomczyk          Koło

  2. Mikołaj Frąckowiak              Kościan

  3. Sławomir Wachowiak   Krzyż Wlkp

http://sosw2.gniezno.pl/xxi-mistrzostw-wielkopolski-%E2%80%9Esprawni-razem%E2%80%9D-w-tenisie-sto%C5%82owym-gniezno-7-marzec-2019r-0