XXV Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego w Gdańsku.

MEDALE UCZNIÓW SOSW NR 2

NA MISTRZOSTWACH POLSKI

W GDAŃSKU

W sobotę 16 marca 2019 roku uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie,  reprezentantki województwa wielkopolskiego w kategorii do i powyżej lat 16,

Wiktoria Bruch i Barbara Kamińska

brały udział w XXV Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego

w Gdańsku.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z jedenastu województw:  Dolnośląskie, Kujawsko-Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie,  Łódzkie,  Mazowieckie, Pomorskie, Świętokrzyskie,  Warmińsko-Mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie.

W kategorii dziewcząt do lat 16 Wiktoria Bruch zdobyła złoty medal. Po wygraniu grupy eliminacyjnej pokonała w półfinale Turnieju Różę Świątkiewicz z Otwocka 3:0 a w finale reprezentantkę województwa zachodniopomorskiego Milenę Markiewicz 3:1.

Wiktoria osiągając swój życiowy sukces osiągnęła najlepszy wynik w historii Ośrodka w tenisie stołowym.

W kategorii kobiet reprezentantka naszej szkoły Barbara Kamińska po dwóch zwycięstwach i jednej porażce zajęła drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. W ten sposób w meczu ćwierćfinałowym trafiła na aktualną Mistrzynię Polski Andżelikę Sulimę z Łodzi przegrywając 0:3. Ostatecznie po jednym zwycięstwie w Turnieju pocieszenia zajęła bardzo wysokie VI miejsce.

W grze podwójnej, w kategorii open kobiet  Wiktoria Bruch
 i Barbara Kamińska zdobyły srebrny medal. Po pełnych emocji grach ćwierćfinałowych i półfinale, w których pokonały kolejno reprezentantki województwa warmińsko – mazurskiego 3:2

i zachodniopomorskiego 3:1, w finale spotkały się ze wspomnianą już Andżeliką Sulimą i Izabellą Łopacińską z Łodzi przegrywając 0:3.

Nauczyciele Agnieszka Miedzianowska i Eugeniusz Kruger
nie kryli dumy z osiągnięć swoich podopiecznych, podkreślając duży wkład w przygotowania uczennic do Turnieju pozostałych nauczycieli  wychowania fizycznego Pani Jolanty Komornickiej – Dąbek i Ewy Staszak - Zwiernik.